Basılı Yayın Çalışmaları

BİTAV
BİTAV Görsel Yayınları

“Bilimsel ve Teknik Araştırma Vakfı (BİTAV) 1995 yılında TÜBİTAK Bilim Kurulu’nun kararıyla kurulmuştur. Deyim yerinde ise Vakıf varlık nedeni olan benim de uzun yıllar Yönetim ve Bilim Kurulu üyeliği yapma onur ve gururunu taşıdığım TÜBİTAK’a ellinci yaşında bir armağan vermek amacıyla bu albümü hazırladık.

Umarım anlamlı bir armağan olmuştur.

 

C. Güner OMAY

BİTAV Yönetim Kurulu Başkanı”

BİTAV yayını olarak basılan “Fotoğraflarla TÜBİTAK2ın 50 Yılı” albümü 50,00-TL. karşılığı okurlarının yararına sunulmuştur.

"Turgut Reis Caddesi No:33/1 Maltepe / ANKARA" adresinden yayınımızı temin edebilirsiniz.

Telefon: 0 312 229 01 65

Faks: 0 312 229 01 63

e-posta: bitav@bitav.org.tr

BİTAV Bilimsel Yayınları

C.Güner Omay'ın yazdığı "TÜBİTAK'ın 1990'lı Yıllarda Türk Bilim ve Teknolojisine Öncülük Ettiği Alanlar" BİTAV yayını olarak çıktı.

Turgut Reis Caddesi No:33/1 Maltepe / ANKARA adresinden yayınımızı temin edebilirsinizKitap İçin Tıklayınız

C.Güner Omay'ın yazdığı "Ağınlı 4 Tiyatro Ustası" BİTAV yayını olarak çıktı.

BİTAV yayını olarak basılan “Ağınlı 4 Tiyatro Ustası” adlı kitabı 20,00-TL. karşılığı okurlarının yararına sunulmuştur. Turgut Reis Caddesi No:33/1 Maltepe / ANKARA adresinden yayınımızı temin edebilirsinizKitap İçin Tıklayınız

Vakıf Başkanı Sayın Doç. Dr. Güner Omay'ın çalışmaları olan;
"Ankara Gözlemevinin Kurucusu ve Eğitim Gönüllüsü Egbert Adriaan Kreiken" isimli kitabın,
Türkçe versiyonuna ulaşmak için tıklayınız.
İngilizce versiyonuna ulaşmak için tıklayınız.

 

Bilgisayar Okur – Yazarlığı Kitapları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİTAV, Modern dünyanın bilgiye ulaşmak için yararlandığı temel araçlardan biri olan bilgisayarın öğretim ortamında vazgeçilmez bir yere sahip olduğu gerçeğinden hareketle hazırlanan Bilgisayar Okuryazarlığı Projesi ile Ulusal Eğitim Reformuna katkıda bulunmuştur.

BİTAV-Ceren Yayın Dağıtım işbirliği ile hazırlanan ve MEB Talim Terbiye Kurulu tarafından ders kitabı olarak onaylanan İlk ve Orta Öğretime yönelik 8 kitap ve 2 adet yardımcı kitap olarak onaylanan 10 kitap yayımlanmıştır. Bu kitaplarla birlikte ilk kez öğretmenler için ‘Kullanım Kılavuzu’ hazırlanmıştır. Bu kitaplarımız toplam 100 000’in üzerinde satış yaptı. Bu kitaplarımızın ilk basımları Hürriyet ile işbirliği yapılarak okuyuculara kupon karşılığı ulaştırıldı, kampanyadan 7000 kişi yararlandı.

 • İlköğretime yönelik 8 kitap ve 2 öğretmen el kitabından oluşan Bilgisayar Okuryazarlığı Kitap Seti ( MEB - Talim ve Terbiye Kurulu’nca ders kitabı olarak onaylıdır.)
 • İlköğretime yönelik 5 kitap ( MEB - Talim ve Terbiye Kurulu’nca yardımcı kitap olarak onaylıdır.)
 • Lise eğitimine yönelik 1 seçmeli ders kitabı ( MEB - Talim ve Terbiye Kurulu’nca ders kitabı olarak onaylıdır.)
 • İnternet eğitim kitabı ( MEB - Talim ve Terbiye Kurulu’nca yardımcı kitap olarak onaylıdır.)
 • Bilgisayar Destekli Matematik Kitabı ( MEB - Talim ve Terbiye Kurulu’nca yardımcı kitap olarak onaylıdır.)
TÜBİTAK -“POPÜLER BİLİM KİTAPLARI”
 • TÜBİTAK Popüler Kitap dizilerinin okul, fuar satışları üstlenilmiş, bu faaliyetlerde 30.000 dolayında kitap öğrencilerimize ve yurttaşlarımıza ulaştırılmıştır.
TÜBİTAK- “BİLİMSEL MAKALELER DERGİSİ”
 • TÜBİTAK Bilimsel Dergilerinin 1998, 1999 yılı dizgi ve basımı tümüyle BİTAV’ca gerçekleştirilmiştir.
SEBİT A.Ş.-Akademedia ' 99
 • SEBİT A.Ş. tarafından geliştirilen lise 1-2-3 sınıflara yönelik Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Psikoloji Grubu derslerinin içerik, öğretim tasarımı ve kalite kontrolü yapılmıştır (Türkiye’de bu alanda ilk yetenek BİTAV olmuştur).
 • Akademedia CD.leri Sabah Gazetesi aracılığıyla gazete okuyucularının yararına sunulmuştur (3.462 kişi bu kampanya aracılığıyla eğitim cd.’sine sahip olmuştur).
SEBİT A.Ş.-VİTAMİN İlköğretim
 • SEBİT A.Ş. tarafından hazırlanan İlköğretim Matematik ve Fen Bilgisi (6., 7., 8. sınıflar) içerik, bilimsel doğruluk, eğitsel yeterlik, öğretim tasarımı ve kalite kontrolü yapılmıştır.
AKŞAM GAZETESİ “ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK TEST İÇERİK”
 • Akşam Gazetesi ile birlikte üniversite sınavlarına hazırlık test, çözüm projesi gerçekleştirilmiş, gazete aracılığıyla on binlerce gencimize ulaşılmıştır.
Sayfayı Yazdır Word'e Aktar