TRT Çalışmaları

 “BİLİM VE YAŞAM” Belgeseli

“Bilim ve Yaşam”, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) için BITAV tarafından hazırlanmış bir popüler bilim programı.
“Bilim ve Yaşam”, bilimsel ve teknolojik süreçleri geçmişten geleceğe, tüm karmaşık yönleriyle ama olabildiğince yalın bir anlatımla ele almaktadır.
Program 25’er dakikalık 123 bölümden oluşmuştur. Yaymından sonra kamuoyu talebi üzerine tekrar tekrar gösterime girmiştir. TRT kanallarında haftada 4 kez 124 hafta boyunca yayınlanmıştır. TRT’de yayınlanan en uzun dizi olarak yer alan programımız 2003 yılı TRT-2 de izlenen yerli diziler içinde en yüksek izlenme oranına sahip program olmüştur. Pek çok gazete haberi ve köşe haberi olarak basında yer almıştır.
Türkiye’de ilk orijinal popüler bilim ve teknik belgeseli olma özelliğini taşımaktadır. Sedat Simavi Gazeteciler Cemiyetinin yılın belgeseli ödülüne layık görülmüştür.

 “IŞIKLARLA YAZILMIŞ ÖYKÜLER” Belgeseli

Işıklarla Yazılmış Öyküler”, ülkemizin yetiştirdiği, dünya çapında başarılara imza atmış ve TÜBİTAK Bilim Ödüllerini ilk kez kazanan on dört bilim adamımızın yaşam öykülerini; yaptıkları işleri ve bilimsel çalışmalarının ülke ve toplumumuzdaki etkilerini anlatan bir belgeseldir.
2001 yılında projelendirip 2002 yılında TRT ile ortak yapımına geçilmesinin sağladığı 13 bölümlük “Işıklarla Yazılmış Öyküler” programı yayınlanmak üzere TRT’ye teslim edilmiştir.

 “BİR YUDUM ANADOLU” Programı Danışmanlığı

Her ilde internet evi kurma, her ilde bilgisayar verilen okul personelinin eğitimi projesi, Bu proje TRT-MEB işbirliği çerçevesinde yürütülmüştür. 
TRT’nin ‘Bir Yudum Anadolu’ programına danışmanlık yapıldı.

Sayfayı Yazdır Word'e Aktar